Ile kosztuje strona internetowa?

O stronę internetową powinien zadbać każdy przedsiębiorca.

Codziennie miliony ludzi sprawdza w Internecie pocztę, ogląda filmy, komunikuje się ze znajomymi. Każda z tych osób ma pewne potrzeby, musi zrobić zakupy, pójść do lekarza, kupić nowe buty lub zamówić kuchnię na wymiar. Dla większości z tych osób (ok. 60%) pierwszym źródłem informacji jest Internet.

Ponad 70% Polaków korzysta z sieci regularnie, a 98% internautów korzysta z Google.

Ale niemal żadna z tych osób zapewne nie słyszała o Twojej firmie. Internet ułatwia klientom znalezienie odpowiedniej firmy, Tobie z kolei umożliwi pozyskanie nowych klientów. Każda ze stron korzysta.

Jak zaprezentować się z najlepszej strony? Z pomocą może przyjść strona internetowa. Nie jest to już coś opcjonalnego – co warto mieć, ale konieczność. Niestety większość polskich firm wciążnie posiada własnej strony www, a zaledwie ok. 55% przedsiębiorców posiada jedynie firmową skrzynkę mailową.

Nie pozwól aby i Ciebie ominęła internetowa rewolucja!

Ile kosztuje założenie strony internetowej? Co ma wpływ na cenę?

Istniej wiele czynników, które mają wpływ na cenę oraz skuteczność Twojej witryny – ale tych często nie zauważysz na pierwszy rzut oka. Są to:

 1. Odpowiednie nagłówki,
 2. Odpowiednie frazy kluczowe,
 3. Bezpieczeństwo witryny i użytkowników,
 4. Zapasowe kopie bezpieczeństwa,
 5. Szybkość witryny oraz optymalizacja kodu.

Tak więc, może okazać się, że 2 strony www, wyglądające tak samo… ba! Zrobione przez tego samego człowieka – mogą różnić się w kosztach nawet 10x krotnie.

Możesz znaleźć stronę za 500 zł, 1500 zł, a nawet 5000 zł. Jeszcze raz zaznaczę – strony te mogą wyglądać identycznie. Ich skuteczność natomiast będzie (ale nie zawsze) bardzo się różnić.

Co jeszcze znacząco wpływa na koszty założenia strony?

 1. liczba naniesionych poprawek,
 2. liczba funkcjonalności strony,
 3. liczba postron,
 4. ilość treści które trzeba wprowadzić,
 5. gwarancja pozakupowa,
 6. zastosowana technologia.

Oprócz powyższych, liczy się także głębia projektowanych elementów. W końcu każdy chciałby mieszkać w domu/mieszkaniu z łazienką, kuchnią i 2-3 pokojami… ale jak będą one wyglądać? Czy wolisz malutki pokój dzienny z telewizorem kineskopowym i kanapą odziedziczoną po dziadkach, czy duży salon z wielkim metrażem i nowoczesnym sprzętem?

Na który pokój Cię stać? Który spełni Twoje oczekiwania? 🙂

 1. wielkość podstron,
 2. wykorzystanie skomplikowanych animacji,
 3. skomplikowaność treści – tabele, infografiki, itp.

Technologia RWD (strony responsywne)

To nie tylko przystosowanie od smartfonów, ale także do tabletów oraz ekranów większych niż Twój laptop.

Na co zwracać uwagę przy kupnie strony www?

O ile nie jesteś dużą firmą lub korporację, najskuteczniejszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z gotowych modułów i rozwiązań. Oszczędzi to dziesiątki godzin kodowania i pozwoli Ci sporo zaoszczędzić. Zapytaj swojego wykonawcę czy zapewnia:

 1. System Zarządzania Treścią (CMS) – jeśli nie, przygotuj się, że z każdą poprawką będziesz biegać do programisty, a to kosztuje. System CMS pozwala Tobie (lub Twoim pracownikom) na samodzielne, dowolne zmienianie treści i zdjęć na stronie.
 2. Referencje i portfolio – upewnij się, że projekt wykonują profesjonaliści, a nie ktoś kto dopiero nabiera doświadczenia. Niska cena może oznaczać, że ktoś łapie klientów za wszelką cenę, nie do końca zna się na wycenie projektu. lub jeszcze się uczy. Chyba nie chcesz, aby ktoś tworzył Twoją stronę metodą prób i błędów. 😉
 3. Licencje – wielu tańszych Web Developerów korzysta z darmowych licencji (niekomercyjnych), darmowych rozwiązań lub sam nie są oni świadomi, że naruszają cudze prawa autorskie. Zadbaj więc o to, aby nie wpakować się w problemy prawne.

Kogo wybrać? Wolny strzelec czy agencja?

Niestety na polskim rynku aż roi się od “pseudo-profesjonalistów”. Tych należy omijać z daleka. Koniecznie sprawdź portfolio wykonawcy i jego klientów.

Można tutaj dużo zaoszczędzić!

Pamiętaj jednak, że często cena idzie w parze z jakością. Choć nie zawsze! Rzetelny, wywiązujący się z umów freelacer – to skarb. Osoby takie często dopiero wchodzą na rynek, tak więc cena może być znacząco niższa niż rynkowa.

Najpewniej jednak strona będzie ciężka w obsłudze i bez aktualizacji, a za każdą zmianę trzeba będzie słono dopłacać – bo Twój freelancer, może już nie być freelancerem i pracować gdzieś indziej. Przygotuj się, że założenie szybkiej, zoptymalizowanej i łatwej w utrzymaniu strony to koszt przynajmniej 1000 – 2000 zł.

Jeśli wybierzesz współpracę z Agencją Interaktywną / Kreatywną, na pewno nie możesz liczyć na taryfę ulgową jeśli chodzi o cenę. Jedno natomiast jest pewne – praca zostanie żetelnie wykonana, tzn.:

 1. gwarancja pozakupowa oraz pomoc techniczna,
 2. doradztwo w zakresie marketingu i dalszych działań,
 3. instrukcja obsługi strony internetowej,
 4. terminowość, badania rynkowe oraz strategia,
 5. oraz inne usługi o których Freelancerzy często zapominają (w końcu, nie pracują w branży na co dzień – dorabiają do pensji lub łapią zlecenie at hoc).

Ile kosztuje zaprojektowanie strony internetowej przez typową Agencję?

Podajemy przykładowe (orientacyjne) widełki cenowe:

 1. Pojedyncza, prosta strona wizytówkowa lub one-page, koszt/cena: 1000 – 2000 zł
 2. Strona internetowa z systemem CMS, responsywna, z zainstalowanym gotowym szablonem, koszt/cena: 1500 – 3000 zł
 3. Strona internetowa z systemem CMS (np. WordPress), responsywna z indywidualnym szablonem graficznym, do kilku podstron, koszt/cena: 2000 – 5000 zł
 4. Portale ogłoszeniowe, sklepy internetowe, serwisy informacyjne, koszt/cena: 4000 – 10000 zł

Powyższe wartości są wyłącznie kosztami orientacyjnymi i nie stanowią oferty handlowej.

[yasr_visitor_votes]
Share on facebook
Share on twitter
Share on google
Share on whatsapp
Share on linkedin
StronaBiznesu.pl

StronaBiznesu.pl - jesteśmy agencją marketingową i sprawiamy, że internet pracuje na zyski Twojej firmy 24/7! Dbamy o silny wizerunek firm w Internecie. Dzięki spójnej identyfikacji wizualnej, optymalizacji SEO i efektywnym działaniom w social media - napędzamy Twój biznes o nowych klientów.

Najnowsze komentarze
  O nas

  Dbamy o silny wizerunek Twojej marki w Internecie. Dzięki spójnej identyfikacji wizualnej firmy i efektywnym działaniom w social media – napędzamy Twój biznes o nowych klientów.

  O autorze
  O autorze
  Ranking Najlepszych Narzędzi Email
  Pytanie do autora?
  Sebastian Kowalewski
  Sebastian Kowalewski

  Szukasz agencji Social Media?

  Sprawdź naszą ofertę

  instagram mockup identyfikacja wizualna
  Powiązane artykuły:
  Biznes
  [LISTA TOP 25] – Filmy o biznesie

  Lista 25+ filmów biznesowych, które zainspirują i zmotywują Cię do działania. Wierzymy, że czas spędzony w domu nie pójdzie na marne! 💪

  Bezpłatna konsultacja

  Zaproponujemy Ci tylko takie rozwiązanie, które będzie dopasowane do Twojego biznesu. Wypełnij poniższy formularz, a w ciągu 24 godzin zadzwoni do Ciebie nasz Specjalista i przeprowadzi Cię przez proces, krok po kroku. Pracujemy Poniedziałek – Piątek w godzinach 9:00 – 15:00.