Jak przyspieszyć stronę WordPress 30-krotnie i wygrać SEO w zaledwie kilka godzin?

Masz problem z szybkością strony www? 

Jeśli wraz z biegiem lat prędkość Twojej strony się pogorszyła lub jesteś na początku swej drogi – firma dopiero powstała, ale pozycja w Google Cię nie satysfakcjonuje. Z tego artykułu dowiesz się jak przyspieszyć stronę WordPress, poznasz też kilka wskazówek i przemyśleń od naszych ekspertów, które pomogą Ci co najmniej wyprzedzić konkurencję, a może nawet stać się liderem swojej branży. 

Szybkość ładowania, a Twoja pozycja w Google

Nawiązując do badania Google z 2018 roku, aż 53% użytkowników stron mobilnych opuści Twoją stronę, jeśli ta ładuję się co najmniej 3 sekundy. Nie dziwisz się więc chyba, że żadna z wyszukiwarek internetowych nie będzie wspierać Twojej strony – jeśli użytkownicy też jej nie lubią. 

Google stawia przede wszystkim na jakość i pozytywne doświadczenia wyszukiwań. Poprzez algorytmy stara się znaleźć najlepsze strony i dopiero, gdy te udowodnią swoją wartość – Google nagradza je wysokimi pozycjami. Według doniesień zza oceanu, w 2018 do wyszukiwarki Google wprowadzono nowy algorytm uznający szybkość ładowania strony za jeden z kluczowych czynników wpływających na pozycję w wyszukiwarce. 

Jak przyspieszyć stronę WordPress? OPTYMALIZACJA 

Pierwszym krokiem będzie przeprowadzenie audytu strony. Spokojnie, da się to zrobić za darmo. 😉 Podstawowego audytu strony dokonasz za pomocą takich narzędzi jak GTMetrics oraz PageSpeed Insights. Oba narzędzia szczegółowo nakierują Cię na problemy jakie napotkały na Twojej stronie. 

Uwaga. Nie musisz zdobywać 100% prędkości! Czasami po prostu nie warto inwestować w perfekcyjną stronę, tylko wydać pieniądze np. na kampanię makretingową. 😉 Powyższe narzędzia zapewniają jedynie sugestie co do postępowania, które mogą Ci pomóc i nakierować na ewentualne problemy. Nie uznawaj tego za gwarant wysokiej pozycji w Google, ponieważ nikt tak naprawdę nie wie jakie czynniki się liczą, a które nie mają znaczenia – bo Google trzyma to przecież w głębokiej tajemnicy. 

Najprostszymi metodami, które podniosą Twoją pozycję w Google i nie musisz posiadać umiejętności technicznych, aby je wykonać to odpowiednie przygotowanie zdjęć.

Nie zamieszczaj zdjęć prosto z aparatu i stocków! To zdjęcia najczęśćiej w rozdzielczościach przeznaczonych do druku. W internecie natomiast wystarczą duże dużo mniejsze grafiki, które często ważą zaledwie ułamek pierwotnego zdjęcia (np. 5 Mb śmiało można “odchudzić” do mniej niż 100 kb). To 50-krotna oszczędność! 

Drugą bardzo ważnym czynnikiem dotyczącym zdjęć – jest ich odpowiednie nazewnictwo. Nie wrzucaj zdjęć na stronę o nazwach typu “IMG_46892”, tylko nazwij je odpowiednio do tego jaką treść ze sobą niosą. Tzn. jeśli wrzucasz zdjęcie z meczu piłki nożnej – nazwij zdjęcie “Sport piłka nożna”. 

WordPress jest bardzo powolny. Czy da się to zmienić? 

W Internecie znajdziesz dziesiątki stron (w tym stron Twojej najbliższej konkurencji) korzystających z dobrodziejstw WordPressa. Problem jest w tym, że prawie zawsze strony te są horrendalnie ciężkie, a tym samym – wolno się wczytują. 

Większość – wcale nie oznacza, że każda strona na WordPress musi być powolna! Można wspomóc się pomocą programisty lub zoptymalizować stronę. Na dowód, że takie przypadki również się zdarzają, poniżej znajdziesz wynik przeprowadzonego przez nas audytu na stronie WordPress, która została uprzednio zoptymalizowana: 

Zielono, aż miło się na to patrzy! 

Jeśli Ty też potrzebujesz optymalizacji strony internetowej, przeczytaj kilka porad od Neila Patela  odnośnie wpływu prędkości strony na Twoją pozycyję w Google (tekst angielski), lub skorzystaj z genialnego poradnika wideo od Jestem Interaktywna. 

Nie masz czasu lub chcesz, aby sprawą zajęli się profesjonaliści? Możesz zamówić usługę optymalizacji strony internetowej bezpośrednio u nas. 😉 Skontaktuj się z nami. Jeśli chcesz dowiedzieć się jak osiągamy najlepsze wyniki, obejrzyj krótki filmik z efektów naszej pracy na wyjątkowo ciężkiej stronie WordPress. 

https://www.youtube.com/watch?v=nn9qCRLlUmo

Mamy nadzieję, że teraz już wiesz jak przyspieszyć stronę na WordPress i zająć wysoką pozycję w Google. Życzymy samych sukcesów i niech moc będzie z Tobą!

[yasr_visitor_votes]
Share on facebook
Share on twitter
Share on google
Share on whatsapp
Share on linkedin
StronaBiznesu.pl

StronaBiznesu.pl - jesteśmy agencją marketingową i sprawiamy, że internet pracuje na zyski Twojej firmy 24/7! Dbamy o silny wizerunek firm w Internecie. Dzięki spójnej identyfikacji wizualnej, optymalizacji SEO i efektywnym działaniom w social media - napędzamy Twój biznes o nowych klientów.

Najnowsze komentarze
  O nas

  Dbamy o silny wizerunek Twojej marki w Internecie. Dzięki spójnej identyfikacji wizualnej firmy i efektywnym działaniom w social media – napędzamy Twój biznes o nowych klientów.

  O autorze
  O autorze
  Ranking Najlepszych Narzędzi Email
  Pytanie do autora?
  Sebastian Kowalewski
  Sebastian Kowalewski

  Szukasz agencji Social Media?

  Sprawdź naszą ofertę

  instagram mockup identyfikacja wizualna
  Powiązane artykuły:

  Bezpłatna konsultacja

  Zaproponujemy Ci tylko takie rozwiązanie, które będzie dopasowane do Twojego biznesu. Wypełnij poniższy formularz, a w ciągu 24 godzin zadzwoni do Ciebie nasz Specjalista i przeprowadzi Cię przez proces, krok po kroku. Pracujemy Poniedziałek – Piątek w godzinach 9:00 – 15:00.