Masowa edycja zdjęć

Masowa edycja zdjęć

Zmiana wielkości zdjęć, np. 500 sztuk na raz i dodanie do nich swojego logo, niejednokrotnie może stanowić ogromne wyzwanie. Ta krótka instrukcja pomoże Ci zaoszczędzić dziesiątki godzin pracy i uzyskać zadowalające efekty w kilka minut!

Pobierz darmowy program do zmiany wielkości zdjęć – PhotoScape X, kliknij w pobraną ikonę, a następnie konfigurator przeprowadzi Cię przez cały proces instalacji.

 

Masowa zmiana rozmiaru zdjęć

Po zainstalowaniu programu na komputerze, uruchom program PhotoShcape X, a następnie kliknij przycisk “BATCH” (wskazany czerwoną strzałką).

 

Krok A: Znajdź folder z Twoimi grafikami/zdjęciami, które chcesz edytować.
Krok B: Zaznacz wszystkie lub wybrane zdjęcia w okienku z lewej strony. Możesz także przeciągnąć zdjęcia z folderu lub pulpitu komputera.
Krok C: Przenieś je do pustego, szarego pola na górze.

 

 

Krok 4: Po prawej stronie okna znajdziesz menu. Jeśli chcesz zmienić rozmiar (rozdzielczość) wszystkich wybranych zdjęć na raz, kliknij przycisk “RESIZE”.

Krok 5: Po kliknięciu, otworzy się nowe okienko. Polecamy wybrać opcję “Long Edge” lub “Short Edge”.

My wybraliśmy “Short Edge 600”. To znaczy, że każdy najkrótszy bok zdjęcia będzie miał od teraz 600 px szerokości (bądź wysokości, jeśli to zdjęcie poziome).

 

 

To już wszystko. Wystarczy kliknąć ZAPISZ (SAVE).

Utwórz nowy folder, aby nie pomieszać nowych zdjęć ze starymi (czyli tymi z pierwotną rozdzielczością). Możesz też zmienić ich nazwę, lub dodać nazwę swojej firmy jako “prefix” lub “suffix”.

 

Uwaga – jeśli wykorzystujesz zdjęcia na swojej stronie internetowej, zapisz je w niższej jakości. Ludzkie oko nie wyłapie różnicy, a Twoja strona znacznie przyspieszy!

 

Jak widzisz, zmiana rozmiaru zdjęć – hurtowo, wcale nie jest taka trudna. 🙂 Teraz czas na kolejną lekcję, przydatną szczególnie dla fotografów, właścicieli biznesów i social media managerów – czyli dodawanie logo do zdjęć.

Jak dodać logo do zdjęcia?

Oczywiście chodzi o masowe dodawanie – czyli dodasz swoje logo do wszystkich zdjęć za jednym zamachem. 🙂

Aby operacja się udała, w pierwszej kolejności wszystkie zdjęcia musza być tej samej rozdzielczości. Jak to zrobić – pokazuję w pierwszej części artykułu.

Następnie przechodzimy do sekcji “INSERT” po prawej stronie menu, wybieramy nasze logo (najlepiej w formacie .png, aby tło było przezroczyste).

Kliknij na umieszczone w programie logo. Po lewej stronie powinno pojawić się nowe okienko, gdzie wybierzesz miejsce w którym pojawiać ma się wybrana grafika (dół, góra, lewo, prawo, lub w rogach). Pole wyboru zaznaczone jest w czerwonym kwadracie.

 

Znając już podstawy programu PhotoScapeX, hurtowa edycja zdjęć nie jest już taka trudna! Wystarczy mieć odpowiedni program i chwilę się nim pobawić, a oszczędności idą w dziesiątkach zaoszczędzonych godzin! 🙂

Podobało Ci się? Oceń ten post!
Ocena: 0 (0)
Share on facebook
Share on twitter
Share on google
Share on whatsapp
Share on linkedin
Najnowsze komentarze
  O nas

  Dbamy o silny wizerunek Twojej marki w Internecie. Dzięki spójnej identyfikacji wizualnej firmy i efektywnym działaniom w social media – napędzamy Twój biznes o nowych klientów.

  Powiązane artykuły:
  Instrukcja
  Konfiguracja Business Managera Facebook

  Business Manager – to najprościej mówiąc, bardziej zaawansowane konto administratorskie do zarządzania Twoim fanpage, a także kontem reklamowy (lub kilkoma na raz).

  Instrukcja
  Mail firmowy – gdzie założyć? Jak skonfigurować?

  Mail firmowy – gdzie założyć i jak go skonfigurować? Adres firmowy z własną końcówką to nic skomplikowanego. Z artykułu nauczysz się jakie rozwiązanie wybrać i na co uważać podczas wybierania poczty firmowej.