[LISTA TOP 25] – Filmy o biznesie

Lista 25+ filmów biznesowych, które zainspirują i zmotywują Cię do działania. Wierzymy, że czas spędzony w domu nie pójdzie na marne! ?

Aby być obiektywnym w wyborze, znalazłem w internecie kilka(dziesiąt) zestawień filmów. Zebrałem łącznie blisko 100 tytułów godnych polecenia. Następnie porównałem je z moją własną listą, rankingiem IMDB i Filmweb, aby w rezultacie wybrać dla Ciebie 25+ najlepszych filmów o biznesie

Nie znajdziesz tu produkcji dokumentalnych, ani seriali. Dla nich przygotuję oddzielne zestawienie, w swoim czasie. 😉 Zaś, poniższa lista będzie aktualizowana. Dlatego dodaj ją proszę do “ulubionych”. Nigdy nie wiesz kiedy będziesz potrzebować nutki inspiracji dla kolejnych biznesowych podbojów. 

Popcorn w dłoń i do dzieła! 🙂 

There will be blood

Aż poleje się krew

Na przełomie XIX i XX wieku w Kalifornii zostaje odkryta ropa naftowa. Rozpoczyna się czarna gorączka, a Daniel Plainview dorabia się na złożach fortuny.

Zwiastun może nie zachęciać, ale to jeden z najlepszych filmów ever!

Moneyball

Moneyball

Jak analiza statystyczna jest w stanie pomóc Ci odnieść sukces w biznesie? Zobacz historię innowacyjnego managera klubu Oakland Athletics, a nie będziesz miał wątpliwości. Gość postanowił pójść ostro pod prąd, postawić na szalę całą swoją reputację i wykorzystać dane komputerowe. Wbrew przewidywaniom „ekspertów” zaczął odnosić sukcesy. Wspólnie z zespołem wygrali 20 meczów z rzędu, co stanowi rekord Ligi Amerykańskiej. 

Whiplash

Whiplash

Jedyne co nasuwa mi się po obejrzeniu filmu to upór i wytrwałość. Aż ma się ochotę zamknąć w biurze i robić, robić robić! Film opowiada historię młodego, ambitnego muzyka, który próbuje osiągnąć poziom „top of the top” w muzyce jazzowej. Jego upór jest naprawdę motywujący! 

The Wolf of Wall Street

Wilk z Wall Street

Przede wszystkim film opowiada prawdziwą, niebywałą historię. Świat pełen korupcji, pieniędzy, a także… bezkarności. Zdemoralizowany bohater jednak pewnego dnia za to zapłaci. 

The Big Short

The Big Short

Tylko nieliczni wychodzą cało z kryzysu gospodarczego. Na pewno pamiętasz krach amerykańskiego rynku nieruchomościowego w 2008 roku. A ten film wyjaśnia dlaczego do niego doszło. Jeśli nie widziałeś/aś – musisz to koniecznie nadrobić!

Jako ekonomista i przedsiębiorca, polecam serdecznie! 

The Founder

McImperium

Historia opowiada o początkach amerykańskiej sieci restauracji McDonald’s. Choć można mieć wiele zastrzeżeń jeśli chodzi o etykę działań, ale trzeba przyznać, że Ray Kroc miał nosa do interesu. 

Limitless

Jestem Bogiem

Ogromna dawka motywacji! Nie wiem jak Ty, ale ja zawsze po zobaczeniu tego filmu – jestem zwarty i gotowy do pracy. Fajnie jest też sobie pofantazjować co by było gdyby… można było dostać tę pigułkę. 😉 

Goodfellas

Chłopcy z ferajny

Dlaczego bycie gangsterem to lepsza fucha nawet niż bycie prezydentem? Jeśli lubisz filmy o brudnych interesach – ten tytuł jest stworzony dla Ciebie! Nie jest to historia o lojalności szlachetnej rodziny Corleone, ale pełen okrucieństwa świat włoskiej gangsterki. 

The Social Network

The Social Network

Historia powstania Facebooka. Sam pomysł jest ważny, ale nie decyduje jeszcze o rynkowym sukcesie. Mark Zuckerberg nie był może pierwszy, ani oryginalny – ale na pewno najlepszy i bezwzględny. 

The Greatest Showman

Król rozrywki

Wiele osób się ze mną nie zgodzi, ale ja wyciągnąłem całą masę lekcji z tego ckliwego musicalu. W główną rolę wciela się Hugh Jackman, jako założyciel kontrowersyjnego, aczkolwiek chyba najbardziej znanego cyrku w historii. 

Lord of War

Pan życia i śmierci

Co do tego tytułu wahałem się, ze względu na jego etyczność. Chyba, że podejść do sprawy na zasadzie przestrogi “czego nie robić”. W filmie obserwujemy drogę bohatera na sam szczyt przemysłu zbrojeniowego.

Wall Street

Wall Street

Klasyk tematyki biznesowej. Gordon Gekko to człowiek bezwzględny, którego celem jest wzbogacić się za wszelką cenę. Film przedstawia mechanizmy giełdy, zarządzanie pokaźnymi kwotami pieniędzy, a także wpływ tych działań na tysiące obywateli. 

Catch Me If You Can

Złap mnie, jeśli potrafisz

Frank bezkompromisowo podąża do wyznaczonego przez siebie celu. Pomaga mu w tym własna kreatywność, upór i ogromna pewność siebie.

Adidas vs. Puma

Adidas kontra Puma

Niemcy, lata dwudzieste ubiegłego wieku. Dwaj bracie marzą o stworzeniu idealnego obuwia. Jednak z czasem ich drogi się rozchodzą… Emocje biorą górę. 

The Pursuit of Happyness

W pogoni za szczęściem

Film o pogoni za marzeniami. Oparta na faktach historia Chrisa Garndera – przedsiębiorcy i mówcy motywacyjnego, który wydostał się z bezdomności. 

The Great Gatsby

Wielki gatsby

Wybór może Cie zdziwić, ale ten przekoloryzowany melodramat to dla mnie ogromnie źródło inspiracji. Zauważ z jakim uporem Jay Gatsby dąży do wyznaczonego przez siebie celu, podczas gdy pieniądze są tylko środkiem w jego osiągnięciu. 

The Aviator

Aviator

I raz jeszcze – Leonardo diCaprio. Tym razem w roli młodego wizjonera – Howarda Hughesa, który zakłada własne linie lotnicze. Historia człowieka dla którego nie ma rzeczy niemożliwych.

Thank you for Smoking

Dziękujemy za palenie

Ten film na pewno nauczy Cię dobrego PR i sztuki negocjacji. 

Steve Jobs

Steve Jobs

Który film o Stevie był najlepszy? Można się spierać. Ja wybrałem najlepszy według publiczności (ocena 7,2 / 10 według IMDB), a jest nim “Steve Jobs” z 2015 roku. Historia ukazana w filmie rozgrywa się za kulisami trzech kultowych premier produktów, które kończą się w 1998 r. wraz z odsłonięciem iMaca.

War Dogs

Rekiny Wojny

Na koniec, coś na rozluźnienie. Historia młodych chłopaków biorących udział w przetargach na kontrakty dla… armii amerykańskiej. Świetna komedia z dreszczykiem emocji, inspirowana prawdziwymi wydarzeniami. 

Imponujące! Dotarłeś/aś do samego końca! 🙂 Mam nadzieję, że każdy znalazł coś dla siebie. Miłego oglądania!

Zobacz również

Podobało Ci się? Udostępnij artykuł znajomym:

StronaBiznesu.pl - jesteśmy agencją marketingową i sprawiamy, że internet pracuje na zyski Twojej firmy 24/7!

Najnowsze komentarze
  O nas

  Dbamy o silny wizerunek Twojej marki w Internecie. Dzięki spójnej identyfikacji wizualnej firmy i efektywnym działaniom w social media – napędzamy Twój biznes o nowych klientów.

  Pytanie do autora?

  Sebastian Kowalewski
  Sebastian Kowalewski

  Pytanie do autora?

  Sebastian Kowalewski
  Sebastian Kowalewski

  Szukasz agencji Social Media?

  Sprawdź naszą ofertę

  instagram mockup identyfikacja wizualna
  Lista filmów o biznesie, które Cię zainspirują

  [LISTA TOP 25] – Filmy o biznesie

  Bezpłatna konsultacja

  Zaproponujemy Ci tylko takie rozwiązanie, które będzie dopasowane do Twojego biznesu. Wypełnij poniższy formularz, a w ciągu 24 godzin zadzwoni do Ciebie nasz Specjalista i przeprowadzi Cię przez proces, krok po kroku. Pracujemy Poniedziałek – Piątek w godzinach 9:00 – 15:00.

  Bezpłatna konsultacja

  Wypełnij poniższy formularz, a w ciągu 24 godzin zadzwoni do Ciebie nasz Specjalista i przeprowadzi Cię przez proces, krok po kroku.

  Pracujemy Poniedziałek – Piątek w godzinach 9:00 – 15:00.