Instrukcja obsługi panelu administratora strony

Aby zalogować się w panelu administratora, wpisz w pasku adresu – adres swojej strony, a na końcu dodaj „/login”.

np. twojadomena.pl/login

Wpisz dane do logowania.

I witaj w panelu administratora Twojej strony internetowej! Po zalogowaniu, Twoim oczom ukaże się panel wyglądający podobnie do poniższego:

Możesz za jego pomocą dodawać nowe wpisy na blogu i podstrony.

Edytowanie stron

Aby edytować podstrony, kliknij na zakładkę „strony” po lewej stronie menu. Następnie wybierz opcję „Edytuj stronę w Edytorze Wizualnym” zaznaczoną na żółto.

Zostaniesz przeniesiony/a do edytora wizualnego strony. Wystarczy kliknąć na dowolny element, aby go edytować, zmieniać teksty i obrazki.

Elementy globalne

Szybko zauważysz, że nie możesz edytować wszystkiego. Nie uda Ci się m.in. edytować menu na górze strony, stopki u dołu, a czasami niektórych innych elementów. Dlaczego?

Bo są to elementy wyświetlane na stronie „globalnie„. Innymi słowy, wyświetlają się w wielu miejscach na stronie – wielokrotnie. Ich edycja wymaga rozwagi, ponieważ naruszenie jednego elementu wywoła zmiany we wszystkich „bliźniaczych” elementach.

Jak prawidłowo edytować te „globalne elementy”?

Edytowanie „elementów globalnych”

Znajdując się na wybranej stronie, (np. twojastrona.pl/kontakt), będąc jednocześnie zalogowanym, ale nie będąc w trybie edycji wizualnej, musisz skierować swój wzrok na pasek edycji, na samej górze strony. Najedź kursorem myszki na przycisk „Edytuj stronę w Edytorze Wizualnym„.

Po najechaniu wyświetlą się wszystkie „elementy globalne” znajdujące się na podstronie, na której jesteś. Podobnie jak tutaj:

Kliknij i edytuj. Proste. 😉

Podsumowanie

Pamiętaj, aby zawsze po zakończeniu edycji strony (a także w jej trakcie), kliknąć guzik „Aktualizuj„.

Po zakończeniu edycji i zapisaniu zmian – koniecznie zamknij okno edytora.

Warto też powrócić na daną podstronę stronę i sprawdzić, czy wyświetla się prawidłowo. Możesz to zrobić klikając na ikonkę „oka” po lewej stronie zielonego przycisku.

Mamy nadzieję, że powyższa instrukcja pomogła Ci w edycji strony. Jeśli coś poszło nie tak lub napotkałeś/aś kłopoty, skontaktuj się z naszą administracją.

Zobacz również

Podobało Ci się? Udostępnij artykuł znajomym:

StronaBiznesu.pl - jesteśmy agencją marketingową i sprawiamy, że internet pracuje na zyski Twojej firmy 24/7!

Najnowsze komentarze
  O nas

  Dbamy o silny wizerunek Twojej marki w Internecie. Dzięki spójnej identyfikacji wizualnej firmy i efektywnym działaniom w social media – napędzamy Twój biznes o nowych klientów.

  Pytanie do autora?

  Sebastian Kowalewski
  Sebastian Kowalewski

  Pytanie do autora?

  Sebastian Kowalewski
  Sebastian Kowalewski

  Szukasz agencji Social Media?

  Sprawdź naszą ofertę

  instagram mockup identyfikacja wizualna
  Our-Clients-pic-1.png

  Instrukcja obsługi panelu administratora strony

  Bezpłatna konsultacja

  Zaproponujemy Ci tylko takie rozwiązanie, które będzie dopasowane do Twojego biznesu. Wypełnij poniższy formularz, a w ciągu 24 godzin zadzwoni do Ciebie nasz Specjalista i przeprowadzi Cię przez proces, krok po kroku. Pracujemy Poniedziałek – Piątek w godzinach 9:00 – 15:00.

  Bezpłatna konsultacja

  Wypełnij poniższy formularz, a w ciągu 24 godzin zadzwoni do Ciebie nasz Specjalista i przeprowadzi Cię przez proces, krok po kroku.

  Pracujemy Poniedziałek – Piątek w godzinach 9:00 – 15:00.